Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu, kim jesteśmy i kim możemy się stać.

Urszula K. Le Guin
poniedziałek, 22 maja 2017

Kwiecień - miesiącem parczewskich poetówwiosna...

barwami się mieni
zatrzymuje w biegu
tempo życia
zamienia w zachwyt
przyśpiesza oddech
flirtuje z majem
nie pozwala zasnąć
marzeniom

życie wraca
kwietniowym świtem

....
Bogumiła Sarnowska
 
 Pomysł na rozsławienie twórczości naszych rodzimych poetów wyszedł od pani Anetty Weremczuk - nauczycielki wiedzy o kulturze w naszym liceum. Biblioteka szkolna wspierała działania związane z tym projektem.
Akcja była realizowana przez uczniów naszej szkoły pod nazwą Wiosenne Ożywienie Parczewskich Poetów. Uczniowie z klas I przepisywali wiersze, drukowali je w formie ulotek i zakładek na kolorowych kartkach, a następnie były one rozdawane na terenie miasta oraz rozwieszane w różnych miejscach - sklepach, instytucjach, szkołach, bibliotekach.

W ten sposób uczniowie oraz mieszkańcy Parczewa mieli okazję zapoznać się z bogatą twórczością miejscowych poetów:
Marcina Daniela Kowalczyka, Apolinarego Nosalskiego, Rocha Sęczawy, Bogumiły Sarnowskiej, Stefanii Czuryło, Heleny Abramczuk, Andrzeja Chodackiego, Wiktora Gadomskiego, Heleny Maczewskiej, Tadeusza Zaorskiego, Heleny Potapczuk.
Akcję można podsumować powiedzeniem: cudze chwalicie - swego nie znacie i zaskoczeniem, że tuż obok nas żyją tak wspaniali twórcy wrażliwi na słowo i piękno, którzy mogą dawać nam chwile niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Chylimy nisko czoła i dziękujemy.

  Wiele rozwidleń
przed tobą

napotkasz
błędne drogowskazy

nie będziesz wiedział
którędy pójść

Pytaj serca o drogę
Miłość

- odpowiedź
która zawsze ocala


Marcin Daniel Kowalczyk
Światło Trzech Słońc”Brak komentarzy:

Prześlij komentarz