Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu, kim jesteśmy i kim możemy się stać.

Urszula K. Le Guin




czwartek, 12 listopada 2015

Nowości książkowe

Informuję Was, że zakupione zostały do zbiorów biblioteki książki, które m.in. wytypowaliście w ankiecie dotyczącej Waszych propozycji lekturowych.


Najwięcej głosów padło na literaturę fantasy i zostały zakupione: "Igrzyska śmierci" S. Collins i "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkiena, a z literatury science fiction "Gra Endera" O.S. Carda oraz "Nowy wspaniały świat" A. Huxleya. Dziewczęta wytypowały książki N. Sparksa, J. Greena oraz takie tytuły, jak: "Dotyk Julii", "Zostań, jeśli kochasz". Dużym powodzeniem cieszyły się też kryminały (K. Bonda, D. Lagercrantz), horrory S. Kinga i thrillery H. Cobena.


Zachęcam Was do przeczytania powieści historycznej E. Cherezińskiej "Turniej cieni", której akcja rozgrywa się w latach 30. XIX wieku. Jest to obszerne dzieło, ale napisane porywającym językiem, podobnie jak trylogia "Odrodzone Królestwo", która znalazła już swoich wiernych czytelników.
Z literatury faktu zostały zakupione: "Dziewczyny z powstania" A. Herbich, "Muzy Młodej Polski: życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich" M. Śliwińskiej i "Kat" G. Wagnera,K. Micnera - biografia Huberta Wagnera trenera polskich siatkarzy, którzy zdobyli złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 r.
Jako uzupełnienie wiedzy podręcznikowej polecam uczniom z klas o profilu biologiczno-chemicznym, mającą około 1500 stron, bogato ilustrowaną "Biologię" N.A. Campbella.

Uzupełniony został także dział lektur o: "Mitologię", "Lalkę", "Granicę" i "Rozmowy z katem".
Dla nauczycieli zakupiono pozycje z literatury pedagogicznej: "Dzieci konsoli" oraz "Wychowanie przez czytanie".

Zapraszam do wypożyczania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz