Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu, kim jesteśmy i kim możemy się stać.

Urszula K. Le Guin
poniedziałek, 30 marca 2015

Krzysztof anin Kuzko gościł w naszej szkole

"Aparat jest prowokatorem do poznania człowieka"
Rozpoczęłam ten wpis od wypowiedzi pana Krzysztofa, która mogłaby być mottem jego twórczości i pasji, jaką jest fotografowanie. Zawitał on do Parczewa z wystawą fotografii zatytułowaną "Twarze", którą można było oglądać  w Parczewskim Domu Kultury.

Pan Krzysztof jest także animatorem ruchu fotograficznego i chce zarażać swoją pasją innych. Z inicjatywy pani Jadwigi Ogłozińskiej z Powiatowej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Paczewie zostało zorganizowane spotkanie z młodzieżą naszej szkoły zainteresowaną fotografowaniem, w tym z uczniami, którzy brali udział w Szkolnym konkursie fotograficznym "Jesienne inspiracje z książką".

W spotkaniu uczestniczyli także: pan Stanisław Waszkiewicz - parczewski miłośnik fotografii i jej popularyzator prowadzący warsztaty dla młodzieży, pani Bogumiła Sarnowska dyrektor PBP-CK w Parczewie i pani wicedyrektor naszej szkoły Barbara Gosek.
W czasie dwugodzinnego wykładu i prezentacji swoich zdjęć pan Krzysztof udzielił wielu cennych rad i wskazówek początkującym fotografom. Ważne jest, aby być uważnym obserwatorem otoczenia, oglądać albumy uznanych fotografików (często pojawiało się nazwisko Edwarda Hartwiga, którego czarno-biały album "Pieniny" znajduje się w zbiorach naszej biblioteki), interesować się historią sztuki oraz dużo czytać - nie ukrywam, szczególnie ta ostatnia rada mi się spodobała.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz